Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

HLAKP - informacje startoweW sobotę 10 listopada startuje Halowa Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich 2018/19. To dwunasty sezon ligowy „halówki” pod egidą LAKP i jedenasty rozgrywany w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31. W rozgrywkach weźmie udział 57 drużyn. Według naszych danych nigdy w historii amatorskiej piłki nożnej w hali w województwie lubelskim, żadne rozgrywki nie były tak liczne. Poniżej ważne informacje dla uczestników HLAKP 18/19.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
Spotkanie organizacyjne dla kierowników drużyn odbędzie się w najbliższą środę, 7 listopada, o godzinie 18:30 w sali nr 308 CSR UP przy ul. Głębokiej 31 (trzecie piętro, jeden poziom nad halą).

KALENDARZ ROZGRYWEK
Liga rusza 10 listopada, ale pierwsza kolejka rozbita jest pomiędzy dwie soboty 10 i 24 listopada. W międzyczasie rozegrana zostanie pełna 2. kolejka (17-18 listopada). Liga dobiegnie końca planowo w ostatni weekend lutego. Ponadto 15 grudnia w sobotę w godzinach 15:00-18:30 nie będą rozgrywane żadne mecze (termin dla LZPN). 6 stycznia zaplanowane jest rozegranie zaległości (termin niedzielny wydłużony prawdopodobnie do 18:00). Pełny kalendarz dostępny jest TUTAJ.

ZGŁOSZENIA
Do 4 listopada drużyny zobowiązane były do przesłania swoich kadr na adres lakp@wp.pl. Na pierwszy mecz każdy z zespołów musi dostarczyć wydrukowany formularz z podpisami wszystkich zawodników, uprawniającymi ich do udziału w rozgrywkach. Brak formularza oznacza brak możliwości przystąpienia do rozgrywek. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są do dostarczenia zgody od rodzica/opiekuna prawnego. Wzór zgody do pobrania TUTAJ. Zespoły, które wysłały skan formularza z podpisami nie muszą dostarczać wydrukowanej wersji na pierwszy mecz.

HERBY
Nowe drużyny proszone są o przesyłanie na adres mailowy lakp@wp.pl swoich herbów/logotypów. To samo tyczy się drużyn, które zmieniają znaczek graficzny na nowy.

NOWOŚCI W REGULAMINIE
Regulamin rozgrywek nie uległ znacznym zmianom. Kilka regulacji uległo jednak retuszowi. Relegowanie zespołu z rozgrywek następuje wskutek trzeciego walkowera w sezonie (niezależnie od przyczyny walkowera). Do tej pory był to drugi walkower za brak składu. Ponadto zmieniono zasady dotyczące dodawania zawodników w przerwie świąteczno-noworocznej. Dopuszczono możliwość pięciu roszad w kadrze (nie przekraczając liczby 25 zgłoszonych zawodników). Dopuszczono także możliwość transferów między drużynami, ale tylko w wypadku, jeśli zawodnik nie zagrał do tej pory ani minuty w sezonie.

SPADKI I AWANSE
Z Ekstraligi spada ostatni zespół, a zespoły z miejsc z 12. i 13. rozgrywają baraże z drużynami z 3. i 2. miejsca w I lidze. Zwycięzca I ligi uzyskuje bezpośredni awans. W niższych ligach bezpośredni spadek i awans dotyczy dwóch drużyn i nie są rozgrywane baraże.

REGULAMIN HALI
Regulamin obiektu pozostaje niezmienny, a jego najważniejsze ustalenia to całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu na terenie obiektu – dotyczy także kibiców i osób towarzyszących. Ponadto zabronione jest rozgrzewanie się piłkami w korytarzu, szatniach, na trybunach i innych miejscach, poza obrębem boiska. Rozgrzewka z piłkami może nastąpić tuż przed rozpoczęciem swojego meczu, na płycie boiska, po zakończeniu poprzedzającego spotkania. Łamanie regulaminu przez drużyny (także osoby towarzyszące) może skutkować karami, z relegowaniem drużyny (bez zwrotu wpisowego) włącznie.

DODATKOWE KLASYFIKACJE
Poza standardowymi nagrodami we wszystkich klasach rozgrywkowych (puchary, medale, statuetki), drużyny walczyć będą w dwóch dodatkowych, globalnych klasyfikacjach. Pierwsza to Trofeum Marianny, gdzie trzy zespoły z najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich lig otrzymają trzy puchary, ufundowane przez tatę Marianny Czaplińskiej. Druga to Budzap Multi Challenge. Jej start nie jest jeszcze przesądzony – wyjaśni się w najbliższych dniach. W klasyfikacji tej drużyny gromadzą punkty za różnego rodzaju boiskowe osiągnięcia. Przygotowana jest już nowa punktacja oraz atrakcyjna nagroda.

TYPER NA FACEBOOKU
Jak co roku przy okazji HLAKP startuje także typer. Na Facebooku w piątki uruchamiane będzie typowanie meczów danej kolejki. Walka toczyć się będzie się zarówno o skromne nagrody kolejkowe, jak i w klasyfikacji generalnej o nagrodę główną, która zostanie zaprezentowana w najbliższych dniach.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA
Podczas 2. kolejki (17-18 listopada) wykonywane będą zdjęcia indywidualne, zdjęcia grupowe oraz profesjonalne zdjęcia z meczów. Zdjęcia z meczów wykonywane będą także na wybranych meczach innych kolejek. Wszystkie spotkania Ekstraligi są nagrywane i wykonywane są z nich skróty. Nagrywane są także fragmenty wybranych meczów niższych lig.

WIDEOWERYFIKACJA
W meczach Ekstraligi w niektórych sytuacjach możliwa jest wideoweryfikacja kontrowersyjnych sytuacji. Więcej o jej stosowaniu TUTAJ.

SZLACHETNA PACZKA
Jak co roku HLAKP weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka. Między 19 a 26 listopada prowadzone będą zapisy drużyn chętnych do udziału w akcji. Następnie przygotowane zostanie zapotrzebowanie darów dla wybranej rodziny. Podczas kolejki 1-2 grudnia prowadzona będzie zbiórka darów. Finał akcji w 2018 roku zaplanowany jest na 8 i 9 grudnia – wtedy też przygotowana przez społeczność LAKP paczka trafi do wolontariuszy akcji, a następnie do potrzebującej rodziny. Zespoły, które wezmą udział w charytatywnej akcji, otrzymają bonusy w rozgrywkach.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.