Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

Razem po szacunekNiniejszym pragniemy poinformować, że dzięki współpracy organizatorów dwóch największych lig amatorskich w Lublinie – LAKP i OAKP – wdrażamy zunifikowane przepisy ochrony sędziów. Ideą naszych rozgrywek jest „Fair Play” i pełne poszanowanie wzajemnego współzawodnictwa, ale także szacunek dla rozjemców zawodów.

Dlatego też podjęliśmy decyzję, by wprowadzić do regulaminów rozgrywek LAKP i OAKP dodatkowy zapis, ujednolicający kary za przewinienia przeciwko arbitrom zawodów, tj. obraza sędziego, groźby pod adresem sędziego, naruszenie nietykalności sędziego czy też próba naruszenia nietykalności sędziego. Co więcej, czasowe kary zawieszenia za tego typu zachowania będą obowiązywały w jednych i drugich rozgrywkach, niezależnie od tego czy mecz, w którym doszło do incydentu odbywał się pod auspicjami LAKP czy OAKP.

Ponadto od kar zawieszenia za zachowania wymierzone w sędziów nie będzie przysługiwało prawo odwołania. Decyzja o długości zawieszenia podjęta przez organizatora rozgrywek, w których doszło do przewinienia, będzie prawomocna i obowiązująca w obydwu organizacjach. Zasady wprowadzamy do rozgrywek z dniem dzisiejszym, tj. 3 czerwca 2019.

Taryfikator kar:
• obraza sędziego (lub organizatora): od tygodnia do 3 miesięcy zawieszenia
• groźby pod adresem sędziego (lub organizatora): od miesiąca do 5 miesięcy zawieszenia
• próba naruszenia nietykalności cielesnej sędziego (lub organizatora): od 3 miesięcy do roku zawieszenia
• naruszenie nietykalności cielesnej sędziego (lub organizatora): od roku do dożywotniego zawieszenia
• w przypadkach nieopisanych powyżej decyzję samodzielnie podejmuje organizator rozgrywek

Wprowadzając powyższe zapisy chcemy podkreślić, że organizując konkurencyjne rozgrywki piłkarskie zawsze podchodziliśmy do siebie z wzajemnym szacunkiem i chcemy by współpraca LAKP i OAKP na tej płaszczyźnie była dobrym przykładem dla uczestników piłkarskiego współzawodnictwa pod naszymi auspicjami. Organizatorzy mówią stanowcze „nie” wszystkim przypadkom braku należytego szacunku dla arbitrów zawodów. Za niedopuszczalne uważamy sytuacje, w których sędziowie czują się na boisku zagrożeni lub naruszona zostaje ich nietykalność cielesna.

Chcemy wyeliminować z boisk piłki amatorskiej przejawy chamstwa i chuligaństwa, tak by pozostali czuli się komfortowo uczestnicząc w naszych ligach. Liczymy, że nasza współpraca na tym polu zostanie przyjęta ze zrozumieniem i aprobatą wśród piłkarzy-amatorów, którzy respektują zasady „Fair Play”.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.