Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

Turniej 15-lecia: Formularz, regulamin, zasadyNiniejszym prezentujemy najważniejsze zasady dotyczące organizacji Turnieju 15-lecia Ligi Amatorskich Klubów Piłkarskich.

Najważniejsze zasady Turnieju 15-lecia:
- Do turnieju można zgłosić maksymalnie 15 zawodników. Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ. W przypadku zawodników niepełnoletnich obowiązkowa jest dodatkowo zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na uczestniczenie w turnieju.
- Drużyna na swój pierwszy mecz przynosi formularz zgłoszeniowy. W każdym momencie turnieju można dopisać zawodnika, jeśli na liście są jeszcze wolne miejsca.
- Do meczu może przystąpić maksymalnie dwunastu zawodników - kierownik przed meczem wypełnia protokół meczowy.
- W przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu w grupie decyduje bilans bramkowy, a przy dalszej równości kolejno: mecz bezpośredni, większa liczba strzelonych bramek, mniejsza liczba żółtych kartek, losowanie.
- Czas gry: mecze grupowe 2x8 min; ćwierćfinały i półfinały 2x12,5 min; finał 2x20 min.
- Dwie żółte kartki zawodnika w turnieju oznaczają pauzę w kolejnym meczu.
- Przy czerwonych kartkach o długości pauzy decyduje organizator.
- Obowiązują ogólne przepisy gry w piłkę nożną i zasady regulaminu OLS.

Reżim sanitarny:
- Zaleca się przyjeżdżanie na mecze w stroju sportowym, ponieważ szatnie i węzeł sanitarny na obiektach mogą być wyłączone z użytkowania.
- Zaleca się przychodzenie w jednolitych strojach, by ograniczyć korzystanie ze znaczników. Z przyczyn logistycznych niemożliwe jest pranie znaczników po każdym użyciu czy każdym dniu meczowym.
- W czasie meczu na boisku przebywają tylko zawodnicy obu drużyn i organizatorzy. Drużyny, które zakończyły swój mecz niezwłocznie opuszczają boisko. Zespoły przygotowujące się do gry nie wchodzą na boisko do momentu opuszczenia go przez zespoły z poprzedzającego meczu.
- Jeśli na obiekcie jest taka możliwość, zawodnicy wchodzący są zobowiązani do dezynfekcji rąk.
- Poza boiskiem na terenie obiektu prosimy o zachowanie dystansu społecznego.
- Jedynie kierownik drużyny podchodzi do organizatora w celu uzupełnienia protokołu meczowego.
- Przed meczem nie dochodzi do losowania. Mecz rozpoczyna drużyna wpisana do protokołu jako "gospodarz", a drugą połowę rozpoczynają "goście".
- Po meczu zaleca się podziękowanie za współzawodnictwo z zachowaniem dystansu, bez przybijania piątek itp.
- Zawodnik nie ma prawa zbliżać się do sędziego na odległość bliższą niż dwa metry, by wdawać się w dyskusje, protestować itd. Każde złamanie tego przepisu sędzia powinien ukarać żółtą kartką. Nie jest zabronione przebywanie w bliskiej odległości sędziego na skutek sytuacji boiskowych.

 

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.