Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

OLS: Weryfikacja 6. kolejkiPo analizie dokumentacji 6. kolejki Orlikowej Ligi Szóstek 2020, organizator przedstawia komunikat weryfikacyjny:

WYNIKI MECZÓW
• Przyznano walkowery w meczach:
a) Huttenes - Ekipa 666 0-3 wo (Huttenes poddał mecz)
b) Togatus - Inża 0-3 wo (Togatus poddał mecz)
c) Homer - Los Santos 3-0 wo (Los Santos nie zebrało wystarczającej liczby zawodników)
• Zatwierdzono wyniki wszystkich pozostałych meczów.

WYKLUCZENIA DRUŻYN
• Na mocy art. 21 regulaminu rozgrywek, wskutek zgromadzenia trzech walkowerów w sezonie, z rozgrywek wykluczony został zespół:
a) Huttenes-Albertus
Drużyna zostaje przesunięte na 12. miejsce w tabeli swojej ligi. Jej dotychczasowe wyniki zostają zachowane, a kolejne mecze zostają zweryfikowane na walkowery na korzyść rywali.

• Na podstawie art. 43 regulaminu rozgrywek z rozgrywek wykluczone zostały zespoły Ekstraligi - Poker Team i UMWL Szkoltex. Przyczyną takiej decyzji organizatora było notoryczne naruszanie zasad sportowej rywalizacji, poprzez brak szacunku do sędziów.
- Wszystkie mecze obu drużyn w sezonie 2020 zostały zweryfikowane na walkowery na korzyść rywali - bez zachowania wyników, strzelców czy kartek z rozegranych spotkań.
- Drużyny zostały przesunięte na dwa ostatnie miejsca w tabeli z zerowym bilansem.
- Z rozgrywek Ekstraligi w OLS 2020 nie spadnie żadna drużyna, a zespół, który zajmie 10. miejsce, zagra w barażu o utrzymanie z 3. drużyną I ligi. Drużyny, które zajmą miejsca 1. i 2. w I lidze uzyskają bezpośredni awans do Ekstraligi w miejsce Poker Teamu i UMWL.
- Do końca roku kalendarzowego zakazem gry w rozgrywkach pod egidą LAKP ukarani zostają Łukasz Sobiech i Paweł Bielak.
- Wszyscy pozostali zawodnicy drużyn UMWL Szkoltex i Poker Team mogą zmieniać barwy klubowe na ogólnych zasach - w najbliższym okienku transferowym.
- Drużyny UMWL Szkoltex i Poker Team mogą brać udział w kolejnych rozgrywkach LAKP, na ustalonych z organizatorem zasadach.

ZAWIESZENIA
• Jakub Świderski (ZiP Kalina) - 1 mecz (trzecia żółta kartka w sezonie)
• Marcin Borówka (Politechnika Lubelska) - 1 mecz (trzecia żółta kartka w sezonie). Kara została odbyta w meczu z Widokiem. Jednocześnie z ewidencji kartek została usunięta żółta kartka zawodnika, otrzymana w zweryfikowanym na walkower meczu z UMWL Szkoltex. Zawodnik w ewidencji ma zatem dwie żółte kartki, ale w związku z odbyciem pauzy w meczu z Widokiem, zobowiązany do kolejnej pauzy będzie po otrzymaniu piątej żółtej kartki w rozgrywkach.
• Andrzej Gontarz (Olimp) - 1 mecz (samorzutna czerwona kartka)
• Łukasz Kowalik (Jutrzenka) - 1 mecz (trzecia żółta kartka w sezonie)

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.