Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

OLS 2020: Przepisy sanitarneW związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną organizator przypomina o konieczności stosowania się do przepisów sanitarnych podczas trwania rozgrywek OLS 2020.

1. Obowiązuje całkowity zakaz przebywania na terenie boiska kibiców i osób towarzyszących. W czasie meczu na terenie boiska przebywać mogą wyłącznie zawodnicy, kierownicy drużyn, sędziowie, organizatorzy oraz administatorzy obiektów.

2. Na większości obiektów wyłączona jest możliwość korzystania z szatni, a niekedy także z toalet. Zaleca się przyjeżdżanie na mecze w stroju sportowym.

3. Poza boiskiem, ale na terenie obiektu obowiązują normalne przepisy prawa, takie jak nakaz noszenia maseczki czy zachowywania dystansu społecznego.

4. Przed wejściem na boisko należy zdezynfektować ręce.

5. Drużyny wchodzą na boisko dopiero po zakończeniu poprzedzającego ich mecz spotkania.

6. Jedynie kierownik drużyny podchodzi do organizatora w celu uzupełnienia protokołu meczowego.

7. Przed meczem nie dochodzi do losowania. Mecz rozpoczyna drużyna wpisana do protokołu jako "gospodarz", a drugą połowę rozpoczynają "goście".

8. Po meczu zaleca się podziękowanie za współzawodnictwo z zachowaniem dystansu, bez przybijania piątek itp.

9. Zawodnik nie ma prawa zbliżać się do sędziego na odległość bliższą niż dwa metry, by wdawać się w dyskusje, protestować itd. Każde złamanie tego przepisu sędzia powinien ukarać żółtą kartką. Nie jest zabronione przebywanie w bliskiej odległości sędziego na skutek sytuacji boiskowych.

10. Zaleca się przychodzenie w jednolitych strojach, by ograniczyć korzystanie ze znaczników. Z przyczyn logistycznych niemożliwe jest pranie znaczników po każdym użyciu czy każdym dniu meczowym.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.