Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

HLAKP 2022/23 - zapisy

Startują zapisy do kolejnego sezonu największej i najatrakcyjniejszej ligi halowej na Lubelszczyźnie. Halowa Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich zaprasza wszystkie chętne zespoły do udziału w sezonie 2022/23.

ZAPISY
Zapisy startują z dniem 22 sierpnia i potrwają do 30 października. 1 listopada organizator zaprezentuje listę drużyn z podziałem na klasy rozgrywkowe oraz terminarze kolejkowe.

HALA
Rozgrywki, podobnie jak ubiegłoroczne, toczyć się będą w najnowocześniejszej lubelskiej hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki.

LIGA
HLAKP 22/23 wg wstępnego harmonogramu ruszy 12-13 listopada. Finisz ligi zaplanowany został na weekend 4-5 marca. Kalendarz rozgrywek obejmuje przerwę w rozgrywkach w weekend 26-27 listopada, związana z meczami mundialu (w tym m.in. mecz Polska - Arabia Saudyjska).

Każda drużyna rozegra minimum 12-13 spotkań. Czas gry 2 x 12 min. W Ekstralidze czas zatrzymywany, w niższych ligach zatrzymywana ostatnia minuta (o ile różnica goli nie jest większa niż 2).

REGULAMIN ROZGRYWEK
Regulamin rozgrywek zaprezentowany zostanie w październiku. Najistotniejszą zmianą będzie wprowadzenie futsalowego przepisu limitowanych podań do bramkarza w jednej akcji również dla niższych klas rozgrywkowych - do tej pory przepis funkcjonował tylko w Ekstralidze.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA
Na jednej z pierwszych kolejek wykonywane będą zdjęcia grupowe oraz indywidualne, a także profesjonalne galerie meczowe. Wszystkie mecze Ekstraligi są nagrywane (możliwość wideoweryfikacji kontrowersyjnych sytuacji) i robione są z nich skróty. Dodatkowo przynajmniej jeden mecz w kolejce transmitowany jest na żywo. W tym sezonie planowane poprawienie jakości treści filmowych.

OBSŁUGA INTERNETOWA
Na stronie internetowej lakp.pl trwa bieżąca aktulizacja wyników meczów, tabel i innych. Tekstowa relacja live z meczów odbywa się za pośrednictwem Twittera. Najciekawsze multmedia trafiają na konto na Facebooku lub Instagramie. Przygotowywane są także grafiki z najlepszymi piątkami kolejki w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

DODATOWE ATRAKCJE
Spotkania odbywają się przy oprawie muzycznej (w przerwach). Obecny jest także spiker, prezentujący składy, strzelców bramek, kartki i inne kluczowe informacje meczowe. Prowadzone są także konkursy internetowe z nagrodami. Raz w tygodniu na kanale YouTube premierę ma również magazyn "4 sekundy". Przykładowy odcinek magazynu można obejrzeć TUTAJ.