Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

OLS 2023: Informacje startowe13 marca 2023 startuje sezon Orlikowej Ligi Szóstek 2023, w których weźmie udział rekordowa liczba 69 drużyn w sześciu klasach rozgrywkowych. Rozgrywki składać się będą z 22 kolejek. Finisz sezonu zaplanowany jest na końcówkę października. Poniżej istotne informacje startowe dla uczestników.

PUCHAR LIGI
Równolegle do rozgrywek ligowych toczyć się będzie Puchar Ligi w systemie "przegrywająca odpada". Rozlosowano już pary rundy wstępnej I rundy, a co za tym idzie całą drabinkę Pucharu. Zwycięzca poza pucharem otrzyma także przepustkę do turnieju Masters.

REGULAMIN ROZGRYWEK
W stosunku do zeszłego sezonu regulamin uległ jedynie nieznacznym korektom. Nadal dopuszczona jest możliwość odpłatnych transferów zawodników (40 PLN). Dotyczy to jedynie zawodników, którzy nie zagrali jeszcze w danym sezonie w żadnym zespole. Ponadto dopuszczane są darmowe transfery w letnim okienku transferowym - bez limitów, również z możliwością zmiany barw klubowych przez zawodników, którzy wystąpili już w sezonie. Regulamin w pełnym brzmieniu dostępny jest TUTAJ.

REGULAMIN OBIEKTÓW
Wszystkich uczestników obowiązuje nie tylko regulamin rozgrywek, ale także regulaminy poszczególnych boisk, które wykluczają możliwość grania w korkach, spożywania alkoholu czy palenia papierów na terenie itp. Zabrania się także korszystnia z trawiastego boiska na Politechnice do rozgrzewki przed meczem.

KALENDARZ ROZGRYWEK
Rozgrywki startują 13 marca. Kolejki będą rozpoczynały się w poniedziałek i kończyły w niedzielę. Sezon obejmuje 22 kolejki. Pełny kalendarz rozgrywek dostępny jest TUTAJ. Kalendarz uwzględnia przerwę na długi weekend majowy oraz długi weekend w czerwcu (Boże Ciało).

PUCHAR OLS
W letniej przerwie w rozgrywkach ligowych (lipiec i początek sierpnia) rozgrywany będzie Puchar OLS - zgłoszenia do rozgrywek rozpoczną się w maju. Drużyny zawalczą o puchar, medale oraz przepustkę do turnieju Masters. Puchar OLS rozgrywany jest w systemie faza grupowa + faza pucharowa.

USTALANIE TERMINARZA KOLEJKI
Terminarz każdej kolejki ustalany jest z tygodniowym wyprzedzeniem i pojawia się przeważnie w poniedziałek na stronie internetowej rozgrywek. Wcześniej drużyny mają prawo do wpisywania swoich preferencji odnośnie terminu meczu w danej kolejce poprzez specjalne forum kierowników na Facebooku. Kierownik każdej ligowej drużyny ma prawo być członkiem tej grupy - link do grupy TUTAJ. Składane propozycje traktowane są jedyne pomocniczo i organizator nie ma obowiązku spełnić prośby danego zespołu.

PRZEKŁADANIE MECZÓW
Drużyny, które z przyczyn obiektywnych (np. udział w turnieju wyjazdowym lub wesele) nie mogą rozegrać meczu w danej kolejce, proszone są o zgłoszenie tego faktu z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. W innym wypadku przełożenie meczu jest możliwe tylko za zgodą przeciwnika i organizatora na wspólnie ustalony termin. W takim wypadku drużyny mogą korzystać z własnych rezerwacji na boiskach Orlik, oczywiście po uprzedniej konsultacji terminu z organizatorem.

ZDJĘCIA GRUPOWE
Podczas kilku pierwszych kolejek sezonu wykonywane będą zdjęcia grupowe drużyn oraz profesjonalne galerie meczowe.

SKRÓTY MECZÓW
Wybrane spotkania kolejki (jedno lub kilka) będą nagrywane, a potem w serwisie YouTube na kanale LAKP pojawiać się będą skróty tych spotkań.

HERBY
Nowe drużyny proszone są o przesyłanie na adres mailowy [email protected] swoich herbów/logotypów. To samo tyczy się drużyn, które zmieniają swój znaczek graficzny na nowy.

RAZEM PO SZACUNEK
Zapoczątkowana podczas OLS 2019 akcja "Razem po szacunek", której partnerem jest OAKP, dotycząca odnoszenia się zawodników do sędziów jest kontynuowana. Z jej założeniami można zapoznać się TUTAJ.

SPADKI I AWANSE
Zasady spadków i awansów zostały zapisane w regulaminie rozgrywek. Oto wyciąg:

Ekstraliga:
10. miejsce - baraż o utrzymanie
11. miejsce - spadek

I liga:
1. i 2. miejsce - awans
3. miejsce - baraż o awans
10. i 11. miejsce - baraż o utrzymanie
12. miejsce - spadek

II liga:
1. miejsce - awans
2. i 3. miejsce - baraż o awans
10. i 11. miejsce - baraż o utrzymanie
12. miejsce - spadek

III liga:
1. miejsce - awans
2. i 3. miejsce - baraż o awans
10. i 11. miejsce - baraż o utrzymanie
12. miejsce - spadek

IV liga:
1. miejsce - awans
2. i 3. miejsce - baraż o awans
7. i 8. miejsce - baraż o utrzymanie
9. i 10. miejsce - spadek

V liga:
1. i 2. miejsce - awans
3. i 4. miejsce - baraż o awans

TROFEUM MARIANNY
Poza standardowymi nagrodami we wszystkich klasach rozgrywkowych (puchary, medale, statuetki), drużyny walczyć będą o nagrody w dodatkowej klasyfikacji - Trofeum Marianny. Trzy zespoły z najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich lig otrzymają trzy puchary, ufundowane przez tatę Marianny Czaplińskiej. Informacje o chorobie "Mani" znajdziemy TUTAJ. Zachęcamy do rozliczania swojego 1% podatku na pomoc dziewczynce.

ORLIKOWY SUPERSNAJPER
W tym sezonie rozgrywkom orlikowym towarzyszyć będzie dodatkowa klasyfikacja Orlikowy Supersnajper. Wliczać się będą nie tylko bramki ze spotkań ligowych, ale również z Pucharu Ligi, Pucharu OLS oraz turnieju Masters. Zwycięzca otrzyma koszulkę Leo Messiego z reprezentacji Argentyny z meczu Polska - Argentyna podczas MŚ 2022.

TURNIEJ MASTERS
Na koniec sezonu rozegrany zostanie Turniej Masters OLS 2023, w którym zagrają mistrzowie wszystkich klas rozgrywkowych oraz zdobywcy letniego Pucharu OLS i Pucharu Ligi oraz obrońca tytułu sprzed roku.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.