Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

HLAKP 23/24 - informacje startoweW sobotę 11 listopada startuje Halowa Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich 2023/24. To siedemnasty sezon ligowy „halówki” pod egidą LAKP. Spotkania rozgrywane będą w hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki 15. Poniżej ważne informacje dla uczestników HLAKP 23/24.

ZGŁOSZENIE ZAWODNIKÓW
Na pierwszy ligowy mecz sezonu drużyna przynosi formularz zgłoszeniowy w formie papierowej, z podpisami zawodników. Brak takiego formularza skutkuje brakiem możliwości przystąpienia do meczu. Kadra drużyny zgłoszona w formularzu online ma być w 100% zgodna z kadrą w wersji papierowej. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są do dostarczenia zgody od rodzica/opiekuna prawnego. Wzór zgody do pobrania TUTAJ (należy edytować sezon na 23/24). Zespoły, które wysłały skan formularza z podpisami nie muszą dostarczać wydrukowanej wersji na pierwszy mecz.

REGULAMIN ROZGRYWEK
W stosunku do zeszłego sezonu regulamin uległ jedynie drobnym korektom. Zmianie uległy m.in. zasady spadków i awansów (powrót meczów barażowych). Cały regulamin rozgrywek dostępny jest zaś TUTAJ. Wszystkich uczestników rozgrywek, a także kibiców na trybunach obowiązuje przestrzeganie regulaminu obiektu, który dostępny jest TUTAJ. Więcej o nim poniżej.

REGULAMIN HALI
Regulamin obiektu jest dokumentem nadrzędnym dla uczestników rozgrywek. Jego najważniejsze ustalenia to całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu (również e-papierosów) na terenie obiektu. Ponadto zabronione jest rozgrzewanie się piłkami w korytarzu, szatniach, na trybunach i innych miejscach, poza obrębem boiska. Rozgrzewka z piłkami może nastąpić tuż przed rozpoczęciem swojego meczu, na płycie boiska, po zakończeniu poprzedzającego spotkania. Łamanie regulaminu przez drużyny może skutkować karami, z relegowaniem drużyny (bez zwrotu wpisowego) włącznie.

PRZEPISY GRY
W Ekstralidze obowiązują pełne przepisy futsalowe z drobnymi modyfikacjami (czas gry 2 x 12 min, przedłużony rzut karny za piąte i każde kolejne przewinienie). W niższych ligach obowiązują przepisy futsalowe z wyłączeniem akumulowanego czasu gry. Zatrzymywana jest tylko ostatnia minuta drugiej połowy (o ile jedna z drużyn nie prowadzi różnicą trzech goli lub wyższą). Ponadto w niższych ligach przedłużony rzut karny wykonuje się po czwartym i każdym następnym przewinieniu w połowie.
W odróżnieniu od piłki 11-osobowej, większość fauli w sytuacjach sam na sam kwalifikuje się na żółtą kartkę (z kilkoma wyjątkami). Zagrania ręką interpretowane są według wytycznych z piłki 11-osobowej na trawie. Ponadto warto zaznaczyć, że auty wykonywać należy wyłącznie z linii. Ustawienie nóg na parkiecie przy wznowieniu z autu nie ma znaczenia.

KALENDARZ ROZGRYWEK
Liga rusza 11 listopada. Planowo zakończenie sezonu datowane jest na 2 marca. Pełny kalendarz dostępny jest TUTAJ. Warto nadmienić, że może on ulec jeszcze zmianom. 5. kolejka rozgrywana będzie wyłącznie w sobotę przed Sylwestrem (30 grudnia).

USTALANIE TERMINARZA KOLEJKI
Terminarz każdej kolejki ustalany jest z tygodniowym wyprzedzeniem i pojawia się przeważnie w niedzielne popołudnie na stronie internetowej rozgrywek. Wcześniej drużyny mają prawo do wpisywania swoich preferencji odnośnie terminu meczu w danej kolejce poprzez specjalne forum kierowników na Facebooku. Kierownik każdej ligowej drużyny ma prawo być członkiem tej grupy - link do grupy TUTAJ. Składane propozycje traktowane są jedyne pomocniczo i organizator nie ma obowiązku spełnić prośby danego zespołu.

PRZEKŁADANIE MECZÓW
Drużyny, które z przyczyn obiektywnych (np. udział w turnieju wyjazdowym) nie mogą rozegrać meczu w danej kolejce, proszone są o zgłoszenie tego faktu z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wówczas taki mecz zostaje przełożony na inny weekend. Nie ma możliwości przekładania meczów w innych okolicznościach i bez zachowania powyższego terminu dwóch tygodni.

RAZEM PO SZACUNEK
Zapoczątkowana podczas OLS 2019 akcja "Razem po szacunek", której partnerem jest OAKP, dotycząca odnoszenia się zawodników do sędziów jest kontynuowana. Z jej założeniami można zapoznać się TUTAJ.

NAGRODA GŁÓWNA
Zwycięzcy Ekstraligi - poza okazałym pucharem i medalami - otrzymają voucher na kwotę 750 PLN do wykorzystania w serwisie Ministerstwo Rowerowe. Zwycięzcy każdej z niższych klas rozgrywkowych otrzymają voucher na kwotę 250 PLN.

TROFEUM MARIANNY
Poza standardowymi nagrodami we wszystkich klasach rozgrywkowych (puchary, medale, statuetki), drużyny walczyć będą o nagrody w dodatkowej klasyfikacji - Trofeum Marianny. Trzy zespoły z najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich lig otrzymają trzy puchary, ufundowane przez tatę Marianny Czaplińskiej.

KLASYFIKACJA ZAMOOROWANI
W tym sezonie o dodatkowe nagrody powalczą bramkarze. Firma Moore ufunduje nagrody rzeczowe dla bramkarzy, którzy w poszczególnych klasach rozgrywkowych zachowali najwięcej czystych kont.

KLASYFIKACJE FAIR PLAY
Standardowo przy okazji rozgrywek prowadzone są klasyfikacje "Fair Play". W tym sezonie zwycięzcy klasyfikacji w poszczególnych klasach rozgrywkowych otrzymają - poza statuetkami - vouchery na kwotę 150 PLN do wykorzystania w markecie OBI Zwycięska.

TYPER HLAKP
Nie zabraknie również facebookowej zabawy w typowanie wyników. Partnerem i sponsorem nagród typera HLAKP jest fanpage Ty, Jeden Mecz Mi Nie Wszedł. Typowania standardowo pojawiać się będą w piątki, a rozstrzygnięcia kolejek i aktualna klasyfikacja generalna w poniedziałki.

TURNIEJ MASTERS
W ostatnim dniu sezonu rozgrywany będzie Turniej Masters, w którym wezmą udział mistrzowie wszystkich klas rozgrywkowych. Drużyny zagrają o trofeum, a także o dodatkowe nagrody. Zwycięzca Mastersa otrzyma bon na kwotę 600 PLN do wykorzystania w klubie Masters (Olimp lub Tarasy Zamkowe), zaś finalista turnieju zgarnie bon na kwotę 400 PLN do wykorzystania w klubie Astoria.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA
Podczas pierwszej kolejki wykonywane będą zdjęcia indywidualne, zdjęcia grupowe oraz profesjonalne zdjęcia z meczów. W trakcie sezonu profesjonalne zdjęcia meczowe wykonywane będą na wybranych meczach. Wszystkie spotkania Ekstraligi są nagrywane i wykonywane są z nich skróty. Nagrywane są także fragmenty wybranych meczów niższych lig.

MAGAZYN 4 SEKUNDY
Po każdej kolejce w piątek premierę mieć będzie magazyn "4 sekundy" z bramkami i fragmentami spotkań HLAKP.

ZAWODNIK KOLEJKI I ZAWODNIK SEZONU
Organizator w każdej kolejce wyłania drużyny kolejki (najlepsze piątki). Spośród wybranych drużyn kolejki w każdej wybierany jest najlepszy zawodnik. Najlepsi gracze kolejki w Ekstralidze, I lidze, II lidze i III lidze w głosowaniu fanów na Facebooku powalczą o tytuł Zawodnika Kolejki. Nagrody dla graczy kolejki ufunduje partner ligi – Kreatornia Diet. Nagrodą kolejkową będzie jeden dzień darmowej diety od naszego partnera.
Z kolei wybrany w analogiczny sposób (poprzez głosowanie fanów na Facebooku) zawodnik sezonu otrzyma voucher na 8 treningów z trenerem personalnym Mateuszem Małajem, który został partnerem naszych rozgrywek. Nominowani w tym głosowaniu będą MVP poszczególnych klas rozgrywkowych, wybrani przez organizatorów.

WIDEOWERYFIKACJA
W niektórych sytuacjach kontrowersyjnych możliwa jest wideoweryfikacja. O jej użyciu decydują sędziowie i może ona odbyć się wg ściśle określonych zasad. Więcej o jej stosowaniu TUTAJ.

AKCJE CHARYTATYWNE
Jak co roku HLAKP weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka. Szczegóły dotyczące tegorocznej akcji zostaną opublikowane w najbliższym czasie. Drużyny, które uczestniczyć będą w akcji otrzymają możliwość darmowego dopisania zawodnika lub anulowania żółtej kartki. Prawdopodobnie HLAKP weźmie również udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.