Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

Endorfina 3x3 LeagueSerdecznie zapraszamy do nowego projektu Ligi Amatorskich Klubów Piłkarskich. Będzie to pierwsza w Polsce liga piłkarska 3x3! Partnerem tytularnym rozgrywek jest siłownia Endorfina, która jest też gospodarzem obiektu. Mecze odbywać się będą na małym boisku 3x3 w siłowni Endorfina przy ulicy Orkana 4 w Galerii Mozaika (dawne Tesco). Do dyspozycji graczy będzie parking, siłownia i strefa relaksu.

Wizualizacja boiska

FORMUŁA ROZGRYWEK

Początek pierwszego sezonu planowany jest na drugą połowę kwietnia.

Liga będzie rozgrywana w formule mini-turniejów z udziałem czterech drużyn. Oznacza to, że każdy zespół rozegra trzy mecze jednego dnia. Jeden mecz to 2 dwie połowy po 5 minut (z ewentualnym doliczeniem w razie przerw). Zwycięzca mini-turnieju otrzymuje upominek od organizatora, a wszystkie mecze wliczane są do tabeli ogólnej rozgrywek. Po rozegraniu pięciu mini-turniejów każdy zespół będzie miał rozegrany jeden mecz z każdym rywalem. Trzy czołowe drużyny wg tabeli otrzymają puchary i medale, a osiem najlepszych drużyn otrzyma przepustkę do turnieju finałowego Pucharu Ligi.

Mecze ligowe rozgrywane będą we wtorki i czwartki w godzinach 18:00-21:00. W godzinach 18:00-19:30 jeden mini-turniej i w godzinach 19:30-21:00 drugi mini-turniej. Terminarz mini-turniejów zostanie ustalony z góry na cały sezon, by móc elastycznie dopasowywać terminy do meczów w Orlikowej Lidze Szóstek. Turniej finałowy Pucharu Ligi odbędzie się w weekend (sobota lub niedziela) po zakończeniu ligi. Po meczu finałowym odbędzie się ceremonia zakończenia całych rozgrywek wraz z dekoracją najlepszych.

Do ligi będzie można zgłosić maksymalnie 10 zawodników, a w meczu może zagrać maksymalnie sześciu (3 na boisku + 3 rezerwowych).

PRZEPISY GRY
* W zespołach nie ma bramkarza – żaden z zawodników nie jest uprawniony do zagrania ręka.
* Zabronione jest atakowanie rywala wślizgiem. Dozwolone są wślizgi ratunkowe, zatrzymujące piłkę.
* Mecz odbywa się w czasie 2 x 5 minut, z maksymalnie 1-minutową przerwą.
* Gra się z użyciem band. Boisko dodatkowo otoczone jest siatką, więc nie istnieje możliwość wyjścia piłki poza pole gry.
* Każdy zespół jest uprawniony do jednej 30-sekundowej przerwy na żądanie w meczu. Sędzia przyznaje ją w momencie, gdy drużyna jest przy piłce i nie rozwija się dobrze zapowiadająca się akcja bramkowa.
* Stosowane są żółte i czerwone kartki za przewinienia. Czerwona kartka dla zawodnika = wykluczenie na 2 minuty. Po upływie kary (lub po straconej bramce) drużyna może uzupełnić skład do trzech graczy, pod warunkiem, że posiada rezerwowych. Wykluczony zawodnik nie może wrócić do gry.
* Rzut karny to strzał z połowy boiska do pustej bramki.

WSTĘPNY KALENDARZ ROZGRYWEK
1. kolejka: 16 i 18 kwietnia
2. kolejka: 23 i 25 kwietnia
3. kolejka: 7 i 9 maja
4. kolejka: 14 i 16 maja
5. kolejka: 21 i 23 maja
Puchar Ligi i rozdanie nagród: 25 lub 26 maja

ZGŁOSZENIA
Zapisy już wystartowały i potrwają do 14 kwietnia lub do wyczerpania miejsc (16). Do 16 kwietnia każdy zespół będzie zobowiązany wpłacić wpisowe. Następnie pojawi się szczegółowy terminarz rozgrywek.

Wpisowe wynosi 1000 złotych i obejmuje cały sezon – 15 meczów oraz ewentualny turniej Pucharu Ligi.

NAGRODY
* Trzy czołowe drużyny otrzymają puchary i medale.
* Najlepszy zawodnik i król strzelców otrzymają statuetki indywidualne.
* Zwycięzcy mini-turniejów otrzymają nagrody-upominki.
* Zwycięzca Pucharu Ligi otrzyma puchar.
* Przewidziane są również nagrody rzeczowe od partnera rozgrywek.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA
* Wykonane zostaną zdjęcia grupowe, indywidualne oraz przynajmniej jedna galeria meczowa dla każdej z drużyn.
* W zależności od możliwości infrastrukturalnych nagrywane będą wszystkie mecze lub wybrane spotkania ligi.
* Nagrywane mecze będą publikowane w serwisie YouTube. Jeśli uda się nagrać wszystkie mecze, pojawiać się będzie krótki magazyn z bramkami.
* Wyniki na bieżąco podawane będą w serwisie X (Twitter).
* Szczegółowe wyniki, składy i tabele pojawiać się będą na stronie lakp.pl późnym wieczorem w dniu meczowym.

ZAPISY
1. Adampol Team
2. B.N.
3. Wojacy

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.