Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

HLAKP 19/20: Informacje startoweW sobotę 9 startuje Halowa Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich 2019/20. To trzynasty sezon ligowy „halówki” pod egidą LAKP i dwunasty rozgrywany w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31. Poniżej ważne informacje dla uczestników HLAKP 19/20.

REGULAMIN ROZGRYWEK
W stosunku do zeszłego sezonu regulamin nie uległ zmianom. Najważniejsze kwestie regulaminowe znajdują się w wyciągu, który można pobrać TUTAJ. Cały regulamin rozgrywek dostępny jest zaś TUTAJ. Wszystkich uczestników rozgrywek, a także kibiców na trybunach obowiązuje przestrzeganie regulaminu obiektu, który dostępny jest TUTAJ. Więcej o nim poniżej.

REGULAMIN HALI
Regulamin obiektu pozostaje niezmienny, a jego najważniejsze ustalenia to całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu na terenie obiektu – dotyczy także kibiców i osób towarzyszących. Ponadto zabronione jest rozgrzewanie się piłkami w korytarzu, szatniach, na trybunach i innych miejscach, poza obrębem boiska. Rozgrzewka z piłkami może nastąpić tuż przed rozpoczęciem swojego meczu, na płycie boiska, po zakończeniu poprzedzającego spotkania. Łamanie regulaminu przez drużyny (także osoby towarzyszące) może skutkować karami, z relegowaniem drużyny (bez zwrotu wpisowego) włącznie.

PRZEPISY GRY
W Ekstralidze obowiązują pełne przepisy futsalowe z drobnymi modyfikacjami (czas gry 2 x 12 min, przedłużony rzut karny za piąte i każde kolejne przewinienie). W niższych ligach obowiązują przepisy futsalowe z wyłączeniem przepisu o jednym kontakcie z piłką bramkarza w akcji. W niższych ligach czas gry nie jest akumulowany, poza ostatnią minutą drugiej połowy. Ponadto w niższych ligach przedłużony rzut karny wykonuje się po czwartym i każdym następnym przewinieniu.

KALENDARZ ROZGRYWEK
Liga rusza w weekend 9-10 listopada. Planowo zakończenie sezonu datowane jest na weekend 22-23 lutego. Pełny kalendarz dostępny jest TUTAJ. Warto nadmienić, że może on ulec jeszcze nieznacznym zmianom.

USTALANIE TERMINARZA KOLEJKI
Terminarz każdej kolejki ustalany jest z tygodniowym wyprzedzeniem i pojawia się przeważnie w niedzielne popołudnie na stronie internetowej rozgrywek. Wcześniej drużyny mają prawo do wpisywania swoich preferencji odnośnie terminu meczu w danej kolejce poprzez specjalne forum kierownik na Facebooku. Kierownik każdej ligowej drużyny ma prawo być członkiem tej grupy - link do grupy TUTAJ. Składane propozycje traktowane są jedyne pomocniczo i organizator nie ma obowiązku spełnić prośby danego zespołu.

PRZEKŁADANIE MECZÓW
Drużyny, które z przyczyn obiektywnych (udział w turnieju wyjazdowym, wesele itp.) nie mogą rozegrać meczu w danej kolejce, proszone są o zgłoszenie tego faktu z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wówczas taki mecz zostaje przełożony na inny weekend. Nie ma możliwości przekładania meczów w innych okolicznościach i bez zachowania powyższego terminu dwóch tygodni.

ZGŁOSZENIA
Do 3 listopada drużyny zobowiązane były do przesłania swoich kadr na adres lakp@wp.pl. Na pierwszy mecz każdy z zespołów musi dostarczyć wydrukowany formularz z podpisami wszystkich zawodników, uprawniającymi ich do udziału w rozgrywkach. Brak formularza oznacza brak możliwości przystąpienia do rozgrywek. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są do dostarczenia zgody od rodzica/opiekuna prawnego. Wzór zgody do pobrania TUTAJ. Zespoły, które wysłały skan formularza z podpisami nie muszą dostarczać wydrukowanej wersji na pierwszy mecz.

HERBY
Nowe drużyny proszone są o przesyłanie na adres mailowy lakp@wp.pl swoich herbów/logotypów. To samo tyczy się drużyn, które zmieniają swój znaczek graficzny na nowy.

RAZEM PO SZACUNEK
Zapoczątkowana podczas OLS akcja "Razem po szacunek", której partnerem jest OAKP, dotycząca odnoszenia się zawodników do sędziów jest kontynuowana. Z jej założeniami można zapoznać się TUTAJ.

SPADKI I AWANSE
Z Ekstraligi spada ostatni zespół, a zespoły z miejsc z 12. i 13. rozgrywają baraże z drużynami z 3. i 2. miejsca w I lidze. Zwycięzca I ligi uzyskuje bezpośredni awans. W niższych ligach bezpośredni spadek i awans dotyczy dwóch drużyn i nie są rozgrywane baraże.

NAGRODA GŁÓWNA
Trzy najlepsze drużyny rozgrywek, poza pamiątkowymi pucharami i medalami otrzymają także bony na strone sportowe na kwoty 500 PLN, 300 PLN i 200 PLN do wykorzystania u partnera ligi, firmy MW Sport.

TROFEUM MARIANNY
Poza standardowymi nagrodami we wszystkich klasach rozgrywkowych (puchary, medale, statuetki), drużyny walczyć będą o nagrody w dodatkowej klasyfikacji - Trofeum Marianny. Trzy zespoły z najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich lig otrzymają trzy puchary, ufundowane przez tatę Marianny Czaplińskiej.

TYPER NA FACEBOOKU
Jak co roku przy okazji HLAKP startuje także typer, w nieco zmienionej formule. Na Facebooku w piątki uruchamiane będzie typowanie meczów, ale będą to tylko mecze Ekstraligi. Walka toczyć się będzie się zarówno o nagrody kolejkowe, jak i w klasyfikacji generalnej o nagrodę główną, która zostanie zaprezentowana w najbliższych dniach. Sponsorem nagród w typerze będzie jeden z naszych nowych partnerów.

TURNIEJ MASTERS
W ostatnim dniu sezonu rozgrywany będzie Turniej Masters, w którym wezmą udział mistrzowie wszystkich klas rozgrywkowych oraz zwycięzca grupy spadkowej w IV lidze. Drużyny zagrają o trofeum, a także, co jest nowością, o dodatkowe nagrody. Zwycięzca Mastersa otrzyma bon na kwotę 600 PLN do wykorzystania w klubie Masters (Olimp lub Tarasy Zamkowe), zaś finalista turnieju zgarnie bon na kwotę 400 PLN do wykorzystania w klubie Astoria.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA
Podczas 1. kolejki (9-10 listopada) wykonywane będą zdjęcia indywidualne, zdjęcia grupowe oraz profesjonalne zdjęcia z meczów. Zdjęcia z meczów wykonywane będą także na wybranych meczach innych kolejek. Wszystkie spotkania Ekstraligi są nagrywane i wykonywane są z nich skróty. Nagrywane są także fragmenty wybranych meczów niższych lig.

MAGAZYN 4 SEKUNDY
Planowane jest również kontynuowanie magazynu "4 sekundy", w którym zawierane będą zarówno materiały filmowe z rozgrywek ligowych, jak i obszerne rozmowy z gośćmi w studio. W założeniu ukazać się mają kolejne cztery odcinki magazynu.

WIDEOWERYFIKACJA
W meczach Ekstraligi w niektórych sytuacjach możliwa jest wideoweryfikacja kontrowersyjnych sytuacji. Więcej o jej stosowaniu TUTAJ.

SZLACHETNA PACZKA
Jak co roku HLAKP weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka. Między 18 a 25 listopada prowadzone będą zapisy drużyn chętnych do udziału w akcji. Następnie przygotowane zostanie zapotrzebowanie darów dla wybranej rodziny. Podczas 3. kolejki (30 listopada - 1 grudnia) prowadzona będzie zbiórka darów. W czasie finału akcji przygotowana przez społeczność LAKP paczka trafi do wolontariuszy akcji, a następnie do potrzebującej rodziny. Zespoły, które wezmą udział w charytatywnej akcji, otrzymają bonusy w rozgrywkach, o których informować będziemy w stosownych newsach w późniejszym czasie.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.