Liga Amatorskich Klubów Piłkarskich

Regulamin sanitarny

REGULAMIN SANITARNY HLAKP 21/22

1. Na ławce rezerwowych, poza zawodnikami zgłoszonymi do protokołu meczowego może przebywać maksymalnie jedna osoba, jedynie w wypadku, gdy jest to osoba pełniąca funkcję kierownika drużyny. Kategorycznie zabrania się przebywania dzieci w obrębie ławek rezerwowych.

2. W przypadku gdy w przeciągu 7 dni od występu zawodnika w meczu rozgrywek HLAKP, u zawodnika zostanie potwierdzony pozytywny wynik na obecność wirusa SARS COV 2, kierownik drużyny ma obowiązek poinformowania o tym fakcie organizatora rozgrywek, przy czym NIE MA OBOWIĄZKU wskazywania z imienia i nazwiska osoby zarażonej wirusem.

3. W ramach walki i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS COV 2, organizator zastrzega sobie prawo udostępnienia ogólnych informacji na temat osób biorących udział w rozgrywkach policji, sanepidowi oraz wszystkim innym podmiotom do tego powołanym.

4. Organizator zastrzega sobie prawo zawieszenia rozgrywek w dowolnym momencie ich trwania oraz niedokończenia sezonu.

5. W przypadku braku możliwości kontynuowania rozgrywek, organizator zobowiązuje się do zwrotu wpisowego drużynom w następujących proporcjach, określonych przez liczbę rozegranych kolejek:
- zakończenie rozgrywek po 1. kolejce: zwrot 90% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 2. kolejce: zwrot 80% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 3. kolejce: zwrot 70% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 4. kolejce: zwrot 60% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 5. kolejce: zwrót 50% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 6. kolejce: zwrot 40% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 7. kolejce: zwrot 30% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 8. kolejce: zwrot 25% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 9. kolejce: zwrot 20% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 10. kolejce: zwrot: 15% kosztów
- zakończenie rozgrywek po 11. kolejce: brak zwrotu + 100 zł rabatu na przyszły sezon

6. Drużyny po zakończonym meczu obligowane są do opuszczenia szatni w sposób sprawny i szybki.

7. Drużyna obligowana jest do wyznaczenia jednej osoby (kierownika/kapitana), odpowiedzialnej za kontakt ze stolikiem organizatorskim. Nie dopuszcza się możliwości dyskusji z sędziami zawodów w trakcie i po zakończonym meczu. Wszelkie przejawy łamania tego przepisu będą karane żółtymi kartkami.

8. Zawodnicy oczekujący na mecz zobligowani są do zasłaniania ust i nosa.

9. Osoby przebywające na obiekcie UM (z wyłączeniem organizatora rozgrywek, sędziów oraz zawodników w trakcie rozgrywanego meczu) zobowiązane są do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie zasłaniania ust i nosa.

10. Organizator rozgrywek może nie dopuścić zawodnika do zawodów, w przypadku posiadanej wiedzy lub uzasadnionego podejrzenia, że zawodnik może być zarażony wirusem SARS COV 2.

11. W przypadku wystąpienia w kadrze drużyny w tym samym czasie udokumentowanych przed organizatorem 5 przypadków izolacji, organizator dopuszcza możliwość bezpłatnego dopisania dodatkowych osób (nie więcej niż 5) do kadry danej drużyny.

12. W rozgrywanych meczach może uczestniczyć wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną (podwyższoną temperaturę ciała, ból głowy i mięśni, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, problemy z powonieniem i smakiem).

13. Każdy z zawodników oświadcza, że bierze na siebie odpowiedzialność za udział w rozgrywkach HLAKP 2021/22. W przypadku wystąpienia u zawodnika wirusa SARS COV 2 na skutek udziału w rozgrywkach, zawodnicy podpisem pod formularzem zgłoszeniowym oświadczają, że nie będą pociągać do odpowiedzialności organizatorów rozgrywek.

14. W przypadku wystąpienia w drużynie ogniska wirusa SARS COV 2 i izolacji więcej niż połowy zawodników, organizator ma prawo do przełożenia spotkania w dowolnym momencie.

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.